Skip to main content

Od czego zacząć organizowanie ślubu na plaży?

Z morzem zazwyczaj wiążą się najpiękniejsze wspomnienia. To właśnie tutaj możemy podziwiać prawdziwy spektakl piękna natury, odzwierciedlający się w majestatycznych wschodach i zachodach słońca i cichym szumie fal podczas spacerów po rozgrzanym piasku. Dlaczego więc nie wykorzystać bajkowej scenerii do organizacji ślubu marzeń? W końcu jak wiadomo, wyjątkowe momenty warto przeżywać w niezwykły sposób. Zrezygnuj więc z zimnych sal Urzędu Stanu Cywilnego i pozwól sobie na nieco szaleństwa w organizacji niekonwencjonalnego ślubu na plaży!

Ślub na plaży -  The Rings Event Planners

Organizacja ślubu na plaży – od czego zacząć?

Planując ślub, zarówno ten tradycyjny, jak i niekonwencjonalny, warto nieco czasu poświęcić zadbaniu o najważniejsze elementy ceremonii. Wśród nich znajduje się z pewnością jej data, o której należy poinformować nie tylko odpowiedniego urzędnika, ale również i pracodawcę, który udzieli nam urlopu na ten właśnie okres. Planując takie wydarzenie, nie należy również zapominać o warunkach atmosferycznych, zwłaszcza jeśli ceremonia będzie odbywała się nad polskim morzem, gdzie pogoda potrafi zmieniać się diametralnie w jednej chwili. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie tutaj sezon letni, choć nie należy także zapominać o dobrej alternatywie na wypadek deszczu i wiatru.

Miejsce ślubu na plaży – jak je wybrać?

Przypadkowe nie powinno być także miejsce, w którym zostanie złożona przysięga. Ślub na plaży na ogół pociąga za sobą dodatkowe koszty, związane z wynajęciem na własność fragmentu przestrzeni. Takie działania pozwolą nam jednak na nieco ciszy i spokoju, dając gwarancję prywatności. Jak widać, organizując tego rodzaju przedsięwzięcie, należy zadbać o cały szereg istotnych aspektów. Dlatego też coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się korzystanie z pomocy profesjonalnych konsultantów ślubnych. Dla przykładu współpraca z The Rings Event Planners pozwala parom młodym skupić się na tym, co najważniejsze, zapominając niemalże o formalnej stronie ceremonii.

The Rings Event Planners

Ślub na plaży a formalności, czyli o czym jeszcze należy pamiętać?

Organizując ślub na plaży, należy zdawać sobie sprawę z konieczności poniesienia dodatkowych opłat, związanych, chociażby z dojazdem urzędnika na miejsce, w którym będzie odbywać się ceremonia. Na ogół trzeba również złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie miasta, by móc skorzystać z fragmentu plaży w takim właśnie celu. Jeśli jednak wybierzemy prywatną plażę, z pewnością będzie to wiązało się z koniecznością spisania umowy, połączoną z zapłatą ustalonej wcześniej kwoty.

Jaką suknię ślubną założyć na ślub na plaży?

Wybór sukni ślubnej to jedno z najpiękniejszych przeżyć w życiu przyszłej panny młodej. Decydując się na ślub na plaży, warto jednak postawić na klasyczną prostotę i umiar, by nie przyćmić piękna samej natury. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są suknie w stylu boho, których subtelne piękno można podkreślić kwiatem wplecionym we włosy. O pozostałą scenerię zadba natomiast sama natura, pokazując swoje możliwości w kreowaniu najpiękniejszych krajobrazów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne artykuły:

Najnowsze artykuły:


Najnowsze komentarze:

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem ...
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej ...
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie ...