Skip to main content

Jak zostać kierowcą Uber? O wymaganiach, które trzeba spełnić

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak zostać kierowcą Uber. Nic dziwnego, bo popularność tego przedsiębiorstwa sukcesywnie rośnie. Przed aplikowaniem na takie właśnie stanowisko, warto jednak rozważyć kilka ważnych kwestii. Jak nawiązać współpracę z firmą i czy w ogóle warto to robić? Jakie są wymagania, które trzeba spełnić, by zostać taksówkarzem Uber i ile można zarobić na tym stanowisku? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Praca kierowcy Uber z OnlyGo

Dlaczego warto zostać kierowcą Ubera?

Kierowca Ubera musi być osobą odpowiedzialną, gotową zarówno by przejechać krótki dystans, jak i długą trasę, dbając przy tym o bezpieczeństwo klienta. Co ważne, każdy kierowca Uber ma prawo skorzystać z pomocy biura OnlyGo w zakresie rozliczenia podatków czy  też innych obowiązków prawnych. Więcej informacji o korzyściach, płynących z podjęcia pracy na takim stanowisku, znaleźć można na stronie Partner Uber, Bolt Warszawa. Biuro kierowców - zacznij pracę w Onlygo!, należącej do partnera firmy Uber. Warto jednak podkreślić, że praca jako kierowca Uber stwarza wiele możliwości. Jest ona w pełni elastyczna, bowiem to sam kierowca decyduje, ile pracuje i w jakim czasie to robi. Dzięki temu pracę można połączyć z rozrywką czy też wykonywaniem innych obowiązków, co z pewnością docenia większość zatrudnionych w firmie osób.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na stanowisko kierowcy Uber?

Aby ubiegać się o pracę na stanowisku kierowcy Uber, należy mieć ukończone 21 lat oraz posiadać prawo jazdy już co najmniej rok. To jeszcze jednak nie koniec wymagań, jakie stawiane są przyszłym kierowcom w przedsiębiorstwie. Muszą być oni bowiem również właścicielami samochodów pięcioosobowych, których wiek nie przekracza 15 lat. Więcej informacji na ten temat znaleźć można pod adresem https://onlygo.pl/blog/jak-zostac-kierowca-uber, gdzie sporo miejsca poświęcono m.in. formalnościom, związanym z aplikacją na stanowisko kierowcy Uber.

Praca Uber Bolt Warszawa

Ile zarabia kierowca Uber?

To zdecydowanie jedno z najczęściej zadawanych pytań. Nie można jednak udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. To, ile zarabia kierowca Ubera zależy bowiem od kilku istotnych czynników. Należą do nich chociażby ilość przejazdów, liczba przewożonych klientów czy też wielkość miasta, w którym odbywają się kursy. Ważne jest również to, ile czasu kierowca poświęca na pracę. Można jednak przyjąć, że taksówkarz, przeznaczający 20-40 godzin tygodniowo na pracę w przedsiębiorstwie, zarabia ok. 4500 zł. Jeśli kierowca jeździ zaledwie 20 godzin, może liczyć na stawkę w wysokości ok. 2000 miesięcznie. To dobre rozwiązanie zarówno dla młodych ludzi, wkraczających dopiero na rynek pracy, jak i dla starszych osób, chcących dorobić sobie nieco do świadczeń, które otrzymują od państwa. Od zarobków odlicza się koszty paliwa, podatki oraz naprawy, które wynikną w toku użytkowania samochodu.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne artykuły


Najnowsze komentarze

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem w dziesiątkę! Rolety, żaluzje, czy zasłony - opcji jest wiele, ale kluczowa wydaje się praktyczność i estetyka. Inspiracje z OP Invest są na wagę złota. Dzięki za porady!
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej na ten temat, to bardzo mi się spodobały takie przykładowe realizacje. Niesamowite, że można personalizować już nawet szkło.
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie całkiem zagięły! Fajny artykuł, mam nadzieję, że będzie druga część! :D