Skip to main content

Co to jest system ERP i dlaczego jest potrzebny?

ERP (skrót od Enterprise Resource Planning) oznacza Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Jest to oprogramowanie do zarządzania procesami biznesowymi, które integruje i zarządza finansami, łańcuchem dostaw, operacjami, handlem, raportowaniem, produkcją czy zasobami ludzkimi. Większość firm posiada systemy zarządzania finansami i procesami biznesowymi, ale możliwości tego oprogramowania są zazwyczaj ograniczone do codziennej rutyny lub planów rozwoju na przyszłość. Gdy potrzeby firmy się rozszerzają, systemy zarządzania muszą ewoluować wraz z nimi. 

System ERP aplikacja - mPolka

Czym jest planowanie zasobów przedsiębiorstwa: wczoraj i dziś

W większości firm praca poszczególnych działów bazuje na osobnych programach, które w żaden sposób ze sobą nie współgrają. Każdy system musiał być kosztowny, skomplikowany i dostosowany do wymagań konkretnej firmy i danego działu, co spowalniało lub utrudniało wprowadzanie nowych technologii i optymalizację procesów.

Nowoczesne oprogramowanie ERP różni się tym, że integruje wszystkie te procesy w jeden elastyczny system. Firmy udostępniają dane nie tylko w samym systemie ERP, ale również w aplikacjach biurowych, sklepach internetowych i rozwiązaniach do interakcji z klientem. Wszystkie dane są gromadzone w celu poprawy analityki i pomocy w optymalizacji procesów w całym przedsiębiorstwie. Co więcej, nowoczesne rozwiązanie ERP oferuje elastyczne opcje wdrażania, zwiększone bezpieczeństwo i prywatność, zrównoważony rozwój i dostosowanie do potrzeb przy minimalnym programowaniu. A co najważniejsze, zapewniają one zrównoważony rozwój i ciągłość biznesową dzięki analityce, która pomaga szybciej wprowadzać innowacje, przygotowując firmę na przyszłe wymagania. Dodatkowo aby zwiększyć ergonomię przydatna może okazać się aplikacja ERP zintegrowana z systemem. Dzięki takiemu ułatwieniu można łatwo zbudować przewagę konkurencyjną, a także zapewnić bezpieczne środowisko zakupowe dla konsumentów. 

Dlaczego ERP ma kluczowe znaczenie dla biznesu

Chociaż nie ma jednego uniwersalnego oprogramowania dla wszystkich procesów biznesowych, technologia ERP zbliża je wszystkie do siebie. Dzięki połączeniu procesów, systemów i danych firma uzyskuje sprawną analitykę, przyspieszenie i sprawność, które potrzebne są, aby rozpocząć optymalizację procesów biznesowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemów ERP przeczytaj artykuł https://www.mpolka.pl/blog/fakty-i-mity-o-systemach-erp, gdzie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tej technologii. 

Oto trzy główne obszary, w których system ERP może poprawić wydajność firmy:

Zapewnia optymalną wydajność

Rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) zapewniają analizy, które pomagają podejmować mądrzejsze decyzje i sugerować obszary, w których można jeszcze bardziej poprawić wydajność operacyjną.

Przyspiesza podejmowanie decyzji operacyjnych

Łącząc procesy i dane, firma zwiększa widoczność i elastyczność swoich pracowników, pomagając im szybciej podejmować działania i osiągać lepsze wyniki.

Zapewnia elastyczność biznesową

Wiele rozwiązań ERP można dostosować i skalować zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa. Pomaga to z wyprzedzeniem przygotować się na wszelkie zakłócenia procesów biznesowych lub zmiany na rynku, a także szybko na nie reagować.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne artykuły


Najnowsze komentarze

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem w dziesiątkę! Rolety, żaluzje, czy zasłony - opcji jest wiele, ale kluczowa wydaje się praktyczność i estetyka. Inspiracje z OP Invest są na wagę złota. Dzięki za porady!
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej na ten temat, to bardzo mi się spodobały takie przykładowe realizacje. Niesamowite, że można personalizować już nawet szkło.
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie całkiem zagięły! Fajny artykuł, mam nadzieję, że będzie druga część! :D