Skip to main content

Sprawdź, kiedy należy poddać się zabiegowi korekty powiek

Od wieków wszyscy dbali o swój wygląd, mężczyźni dużo ćwiczyli i zdrowo jedli, kobiety używały owoców do makijażu i podkreślania swojej urody. Tak jest do teraz, każdy z nas chce wyglądać świetnie, zachować swoją urodę i młody wygląd jak najdłużej. Jednym z mankamentów, który może nie tylko być problemem estetycznym, ale także wpływać na jakość życia, są opadające powieki. Można je jednak bardzo łatwo zniwelować podczas zabiegu korekcyjnego.

Korekta opadających powiek

Kiedy poddać się zabiegowi korekcji powiek?

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia takiego zabiegu jest opadanie powiek. Jest to problem, który nie tylko umniejsza urodzie, ale także potrafi przysporzyć problemy na tle zdrowotnym - takie powieki zawężają pole widzenia, co za tym idzie, w pewnym okresie mogą pojawić się problemy ze wzrokiem. Plastyka powiek przeprowadzana jest najczęściej u osób, które skończyły 35 rok życia. 

Na czym polega zabieg korekcji powiek?

Przeprowadzany jest on w znieczuleniu miejscowym, a całość trwa około 60 minut. Podczas jego trwania doświadczony chirurg postępuje następująco:

  • nacina skórę w miejscu załamania powieki i wycina jej nadmiar,
  • usuwa przepukliny tłuszczowe, które znajdują się pod owym załamaniem,
  • modeluje mięsień okrężny oka,
  • zaszywa ranę przy pomocy szwów. Obecnie najczęściej stosuje się szwy rozpuszczalne.

Jak wskazuje strona Plastyka powiek Gdynia - korekta opadających powiek Cennik do zabiegu należy się dokładnie przygotować: wykonać podstawowe badania krwi, badania moczu, posiew z nosa. Jeżeli lekarz podejmie decyzję o znieczuleniu ogólnym, należy również podejść do badania EKG oraz zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej.

Plastyka powiek

Postępowanie po zabiegu

Gdy podczas korekty opadających powiek zastosowano znieczulenie miejscowe pacjent opuścić klinikę może już po kilku godzinach, kiedy zastosowano jednak znieczulenie ogólne należy zostać w niej około 1 dobę. Po zabiegu mogą wystąpić zasinienia oraz obrzęki, jednak zabieg raczej nie przysparza większych powikłań. Po dwóch dniach pacjent będzie mógł normalnie wrócić do pracy, więc od kliniki dostanie specjalne zwolnienie lekarskie na ten okres. Jeżeli użyto szwy, należy ściągnąć je w tej samej klinice. Lekarz poinformuje, kiedy trzeba umówić się na taką wizytę, najczęściej warto to zrobić po 7-10 dniach od zabiegu. 

Kiedy po plastyce powiek musimy zgłosić się do lekarza? Do takiej sytuacji dojdzie wtedy, jeżeli kilka dni po zabiegu u pacjenta wystąpi gorączka, zaczerwienienie w miejscu rany, czy obrzęki, które utrzymywać będą się przez długi czas.

Występowanie blizn po zabiegu

Po takiej korekcji powiek wystąpienie blizn będzie naturalne - nacięta została nasza naturalna skóra. Będą one jednak niewielkie, ukryte w naturalnych fałdach skórnych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne artykuły


Najnowsze komentarze

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem w dziesiątkę! Rolety, żaluzje, czy zasłony - opcji jest wiele, ale kluczowa wydaje się praktyczność i estetyka. Inspiracje z OP Invest są na wagę złota. Dzięki za porady!
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej na ten temat, to bardzo mi się spodobały takie przykładowe realizacje. Niesamowite, że można personalizować już nawet szkło.
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie całkiem zagięły! Fajny artykuł, mam nadzieję, że będzie druga część! :D