Skip to main content

Regularny serwis klimatyzacji domowej - dlaczego jest tak ważny?

Dzięki klimatyzacji możemy komfortowo funkcjonować w czasie, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest wyjątkowo wysoka. Odpowiednio ustawione urządzenie nie tylko poprawia komfort, ale również pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Pomimo tego w społeczeństwie nadal funkcjonuje wiele mitów, związanych z tym zagadnieniem. Te najczęściej powtarzane dotyczą przede wszystkim namnażania wirusów i pleśni w urządzeniu. Niektórzy uważają również, że regularne czyszczenie klimatyzacji nie jest tak istotne, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości jeden mit wpływa na drugi, a połączenie to sprawia, że klimatyzacja zaczyna bardziej szkodzić, niż pomagać. Jak nie dopuścić do takiej sytuacji i dlaczego regularny serwis urządzenia jest taki ważny?

Jak często przeprowadza się przeglądy klimatyzacji?

Wszystkie urządzenia, niezależnie od ich charakteru i zakresu wykorzystania, wymagają regularnych prac serwisowych. Dotyczy to również klimatyzacji, której serwis jest obowiązkowy z dwóch powodów. Pierwszym z nich będą zanieczyszczenia, które osadzają się na urządzeniu w trakcie jego pracy, by następnie przedostać się do naszych dróg oddechowych wraz ze wdychanym powietrzem. Uszkodzona, nieprawidłowo czyszczona klimatyzacja może namnażać bakterie, które stanowią realne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Co więcej, to właśnie serwis klimatyzacji domowej i firmowej przedłuża w znaczącym stopniu jej żywotność. Najczęściej prace serwisowe przeprowadzane są raz w roku, a w ich trakcie usuwane są również drobne usterki, mogące wpływać na zwiększony pobór energii elektrycznej czy zbyt głośną, często wręcz uciążliwą pracę urządzenia.

Serwis klimatyzacji – na czym polega i kto go wykonuje?

Serwis klimatyzacji pozwala na kontrolę stanu klimatyzatora. W ramach prac serwisowych sprawdzana jest więc czystość urządzenia oraz prawidłowe działanie jego poszczególnych elementów. To również doskonały moment na uzupełnienie czynnika chłodzącego i sprawdzenie szczelności układu. O ile czyszczenie klimatyzacji możemy przeprowadzić samodzielnie, o tyle bardziej szczegółowymi pracami może zająć się wyłącznie autoryzowany serwis klimatyzacji. Profesjonalny serwis, którego ofertę sprawdzić można pod adresem https://sevro.pl/klimatyzacja/oferta/, dokona kompleksowego przeglądu całej instalacji. To z kolei zlikwiduje ryzyko utraty gwarancji producenta, które może pojawić się w przypadku samodzielnych prób naprawy usterek urządzenia czy czyszczenia jego wnętrza.

Dlaczego warto regularnie czyścić klimatyzator?

Jakość powietrza, którym oddychamy, bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Różnego rodzaju zanieczyszczenia, wirusy, bakterie czy grzyby przedostają się w ten sposób do naszego układu oddechowego, wpływając na pogorszenie się zdrowia oraz obniżenie samopoczucia. Sprawnie działająca klimatyzacja rozwiązuje takie problem, filtrując powietrze, którym oddychamy i zapewniając nam komfort codziennego funkcjonowania. Aby jednak móc cieszyć się z wydajnej pracy klimatyzatora, konieczne będą jego regularne serwisy oraz czyszczenie, determinujące jakość działania urządzenia i jego wpływ na nasze zdrowie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne artykuły:

Najnowsze artykuły:


Najnowsze komentarze:

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem ...
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej ...
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie ...