Skip to main content

Gdzie zatrzymać się w Nowym Sączu? Co warto zobaczyć będąc w mieście?

Nowy Sącz powoli wyrasta na prawdziwą perełkę województwa małopolskiego. Pomimo tego, że na mapach kraju istnieje on już od czasów średniowiecznych, po dziś dzień zachwyca wyjątkowo urokliwym położeniem i ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Tutaj przyjeżdżają również osoby, którym marzą się wyjątkowe szlaki spacerowe. Dla tych, którzy nie potrafią zdecydować się na jeden z nich, przygotowaliśmy krótkie zestawienie tych zdecydowanie najpiękniejszych.

Nowy Sącz noclegi

Co wspólnego ma szlak Zachodni z historią Polski?

Jeśli chodzi o szlaki turystyczne w okolicach Nowego Sącza, na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie szlak „Zachodni”. Liczy on sobie ok. 10, 5 km, a na jego przejście trzeba przeznaczyć ok. 3 godzin. Aby dotrzeć na początek szlaku, należy kierować się do miejscowości Trzetrzewina. Wędrując szlakiem „Zachodnim” można podziwiać bajeczne widoki na Kotlinę Sądecką i Beskid Sądecki. Po drodze warto zrobić krótki przystanek na cmentarzu. Spoczywają tutaj żołnierze, polegli w bitwie pod Marcinkowicami, która miała miejsce w czasie I Wojny Światowej.

Krótki spacer w okolicach Nowego Sącza? Wybierz szlak Chełmiec – Szcząb!

Na krótki spacer w okolicach Nowego Sącza doskonale sprawdzi się szlak Chełmiec-Szcząb. Liczy on zaledwie 2,5 km, a więc by go przejść, będziemy potrzebować niespełna godzinę. Początek szlaku znajduje się przy drodze Chełmiec-Marcinkowice, skąd wędrujemy za zielonymi znakami.

Gdzie zatrzymać się w Nowym Sączu?

Gdzie udać się na całodniową wędrówkę?

Aby spędzić cały dzień w trasie, warto wybrać szlak „Wschodni”. Jego początek znajduje się we wsi o nazwie Dąbrowa. Koniec przypada aż 24 km dalej. W trakcie spaceru czekają na nas wyjątkowe widoki na Pogórze Rożnowsko-Ciężkowickie i Jezioro Rożnowskie. Szlak kończy potok Jamniczka i tory kolejowe. Turyści doceniają go przede wszystkim za bajeczne widoki i możliwość spędzenia całego dnia na łonie przyrody.

Nocleg w Nowym Sączu – gdzie zatrzymać się w mieście?

Po trudach podróży i długim niekiedy spacerze warto poszukać komfortowego miejsca do odpoczynku. Nowy Sącz to miasto, które budzi coraz większe zainteresowanie. Nic dziwnego, że na kierunek podróży wybiera go coraz więcej osób, stąd liczba możliwości w tym zakresie sukcesywnie wzrasta. Poszukując noclegu w Nowym Sączu, warto jednak zwrócić uwagę na wyjątkową ofertę. Jest nią nocleg w Domu Robotniczym, gdzie pisała się kolejarska tradycja miasta. Budynek powstał w XIX w. ze składek kolejarzy. Przez szereg lat funkcjonowały w nim różne instytucje, a także rozgrywały się istotne dla całego kraju wydarzenia polityczne. Dziś budynek znajduje się w prywatnych rękach. Wyjątkową ofertę możemy sprawdzić pod adresem zygmuntowska.pl lub na miejscu – ul. Zygmuntowska 17-15, 33-300 Nowy Sącz (tel. 531 953 811), co warto zrobić, by spędzić noc w wyjątkowym budynku, zbliżając się jeszcze bardziej to tradycji i historii miasta.