ERP (skrót od Enterprise Resource Planning) oznacza Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Jest to oprogramowanie do zarządzania procesami biznesowymi, które integruje i zarządza finansami, łańcuchem dostaw, operacjami, handlem, raportowaniem, produkcją czy zasobami ludzkimi. Większość firm posiada systemy zarządzania finansami i procesami biznesowymi, ale możliwości tego oprogramowania są zazwyczaj ograniczone do codziennej rutyny lub planów rozwoju na przyszłość. Gdy potrzeby firmy się rozszerzają, systemy zarządzania muszą ewoluować wraz z nimi.
W większości firm praca poszczególnych działów bazuje na osobnych programach, które w żaden sposób ze sobą nie współgrają. Każdy system musiał być kosztowny, skomplikowany i dostosowany do wymagań konkretnej firmy i danego działu, co spowalniało lub utrudniało wprowadzanie nowych technologii i optymalizację procesów.
Nowoczesne oprogramowanie ERP różni się tym, że integruje wszystkie te procesy w jeden elastyczny system. Firmy udostępniają dane nie tylko w samym systemie ERP, ale również w aplikacjach biurowych, sklepach internetowych i rozwiązaniach do interakcji z klientem. Wszystkie dane są gromadzone w celu poprawy analityki i pomocy w optymalizacji procesów w całym przedsiębiorstwie. Co więcej, nowoczesne rozwiązanie ERP oferuje elastyczne opcje wdrażania, zwiększone bezpieczeństwo i prywatność, zrównoważony rozwój i dostosowanie do potrzeb przy minimalnym programowaniu. A co najważniejsze, zapewniają one zrównoważony rozwój i ciągłość biznesową dzięki analityce, która pomaga szybciej wprowadzać innowacje, przygotowując firmę na przyszłe wymagania. Dodatkowo aby zwiększyć ergonomię przydatna może okazać się aplikacja ERP zintegrowana z systemem. Dzięki takiemu ułatwieniu można łatwo zbudować przewagę konkurencyjną, a także zapewnić bezpieczne środowisko zakupowe dla konsumentów.
Chociaż nie ma jednego uniwersalnego oprogramowania dla wszystkich procesów biznesowych, technologia ERP zbliża je wszystkie do siebie. Dzięki połączeniu procesów, systemów i danych firma uzyskuje sprawną analitykę, przyspieszenie i sprawność, które potrzebne są, aby rozpocząć optymalizację procesów biznesowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat systemów ERP przeczytaj artykuł https://www.mpolka.pl/blog/fakty-i-mity-o-systemach-erp, gdzie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tej technologii.
Oto trzy główne obszary, w których system ERP może poprawić wydajność firmy:
Rozwiązania sztucznej inteligencji (AI) zapewniają analizy, które pomagają podejmować mądrzejsze decyzje i sugerować obszary, w których można jeszcze bardziej poprawić wydajność operacyjną.
Łącząc procesy i dane, firma zwiększa widoczność i elastyczność swoich pracowników, pomagając im szybciej podejmować działania i osiągać lepsze wyniki.
Wiele rozwiązań ERP można dostosować i skalować zgodnie z potrzebami przedsiębiorstwa. Pomaga to z wyprzedzeniem przygotować się na wszelkie zakłócenia procesów biznesowych lub zmiany na rynku, a także szybko na nie reagować.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.