Skip to main content

Jak działa gruntowa pompa ciepła?

Szukając nowoczesnego sposobu na ogrzewanie nowo budowanego domu, coraz częściej inwestorzy decydują się na zakupienie pompy ciepła. Wielu specjalistów określa to rozwiązanie nawet mianem rewolucyjnego, które w sposób niezwykle efektywny, a przy tym oszczędny pozwala ogrzać budynek. Szczególnym rodzajem takiego rozwiązania jest gruntowa pompa ciepła. Co powinno się o niej wiedzieć?

Czym jest gruntowa pompa ciepła?

Gruntowa pompa ciepła — co to jest?

Wiele osób słysząc naprawdę ciepłe i pochlebne słowa na temat gruntowych pomp ciepła, zapewne zastanawia się, czym takie urządzenie tak właściwie jest. W celu dowiedzenia się jak najwięcej o tym rozwiązaniu można wejść na stronę internetową https://sevro.pl/pompy-ciepla-chrzanow/, na której uda się zdobyć wszystkie potrzebne fachowe informacje, lecz warto to również omówić językiem zrozumiałym dosłownie dla każdego.

Gruntowa pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystywane jest do ogrzewania. Co prawda samo nie generuje ciepła, lecz pozyskuje je z gruntu. System ten obejmuje dwa źrodła - dolne, które wykorzystywane jest do pobierania ciepła i górne, do jego oddawania. Szczególnie ważnym elementem całego systemu jest pompa, która odpowiada za przepływ ciepła wewnątrz systemu.

Jaki jest sposób działania gruntowej pompy ciepła?

Bez wątpienia każdy zainteresowany takim rozwiązaniem inwestor chciałbym nieco więcej dowiedzieć się na temat gruntowej pompy ciepła, zanim wyda na nią pieniądze. Informacje na stronie Gruntowa pompa ciepła - jak działa i jakie ma zalety - Sevro z całą pewnością przyczynią się do pogłębienia tej wiedzy -  co o tym powinien wiedzieć każdy kupujący?

Po umieszczeniu w ziemi wymiennika gruntowego wypełnia się go wodą z niezamarzającym glikolem lub alkoholem. Płyn ten poprzez krążenie w rurach umieszczonych w ziemi ogrzewa się i odbiera ciepło z gruntu. Ciepło to trafia następnie do wymiennika i pompy ciepła. Pozyskana w ten sposób energia trafia do czynnika chłodniczego, który zamienia się z wody w parę i następnie poprzez działanie sprężarki podnosi swoją temperaturę. W chwili, gdy rozgrzana para trafia do ostatniego elementu, czyli skraplacza, oddaje swoją energię cieplną do systemu ogrzewania budynku.

Czy warto kupić gruntową pompę ciepła?

Dlaczego warto używać gruntowej pompy ciepła?

Wydawać się może, że zasada działania gruntowej pompy ciepła jest skomplikowana i trudna do zrozumienia, lecz jest wręcz odwrotnie. Jest to technologia cechująca się wyjątkową prostotą, względnie małą liczbą elementów, a przez to znacznie mniej narażoną na usterki i uszkodzenia. To jednak nie koniec korzyści, które płyną z wybrania tego rodzaju ogrzewania.

Gruntowa pompa ciepła jest bardzo mała, więc nie zajmuje wiele miejsca domu. Jest właściwie samowystarczalna i nie trzeba nic przy niej robić, więc czas dokładania opału po prostu się kończy. Na koniec wspomnieć trzeba, że pozyskiwana przez to urządzenie energia jest całkowicie ekologiczna, odnawialna, a także naturalna. Trudno o bardziej prośrodowiskowe ogrzewanie do domu

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne artykuły:

Najnowsze artykuły:


Najnowsze komentarze:

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem ...
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej ...
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie ...