Skip to main content

Detektyw smaków - odkryj 6 rzeczy, których nie wiesz o sushi!

Sushi staje się coraz popularniejszym daniem w naszym kraju. Coraz więcej ludzi chce go spróbować, a kiedy już go zje, w momencie się uzależnia. Dzisiaj odkryjemy przed Tobą pięć niesamowitych faktów, których na pewno nie wiedziałeś o sushi!

Sushi Kraków

Sushi nie trzeba jeść pałeczkami

Boisz się iść ze znajomymi do restauracji sushi, ponieważ uważasz się, że wygłupisz się podczas próby zjedzenia go pałeczkami? Nie musisz się tym martwić! Sushi nie trzeba wcale jeść pałeczkami, jest to ustalone nawet w japońskiej etykiecie. Niektórzy Japończycy też jedzą sushi palcami. Jeśli jednak obawiasz się gafy — zacznij od próby użycia pałeczek w domu. W tym celu skorzystaj z oferty Sushi Friends Kraków i zamów pyszne sushi z dowozem prosto pod Twoje drzwi

Marynowany imbir neutralizuje smak wasabi

Lubisz wasabi, ale czasami za bardzo podrażnia Twoje kubki smakowe? Imbir, jedzony w przerwach przed każdym kawałkiem sushi, neutralizuje smak nie tylko wasabi, ale także składników, które wchodzą w skład danego kawałka. Dlatego przed każdym nowym należy zjeść marynowany imbir. Wówczas poczujesz smak kolejnej rolki stuprocentowo!

Sushi trzeba zjeść w całości

Jest to zgodne z etykietą krajów japońskich oraz chińskich, z których danie to się wywodzi. Nie tylko sushi, ale także inne dania tamtejszych regionów należy zjeść w całości. Jeżeli gość tego nie zrobi, wówczas oznacza to ogromną obrazę dla kucharza lub gospodarza domu. Co ciekawe — w chińskiej etykiecie znajdziemy również informację o tym, iż mlaskanie podczas posiłku oznacza, że spożywającemu danie smakuje. Swoje zadowolenie posiłkiem należy także na końcu podkreślić... beknięciem!

Sushi Friends Kraków

Nie warto łączyć sosu sojowego i wasabi

Jest to zgodne ze sztuką spożywania sushi, która mówi o tym, iż łączenie sosu sojowego oraz wasabi jest niewskazane. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz jadł kolejny raz ten japoński specjał. Te dwa składniki nie tylko zabiją nawzajem swój smak, ale także pogorszą smak całego sushi, przez co możesz się do niego zrazić.

Nie musisz robić sushi w domu!

Skorzystaj z usługi wspaniałej restauracji Sushi Friends, która pracuje na dowóz, na terenie Krakowa i zamów już dzisiaj. Razem z nami ODKRYJ ZESTAW SUSHI 100 ZA 100 ZŁ i ciesz się niesamowitym smakiem tej japońskiej potrawy przez cały dzień, z rodziną, znajomymi, czy samemu!

Sushi nie powinno być spożywane przez osoby z nadciśnieniem tętniczym

Sushi jest potrawą, która uważana jest za jedną z najzdrowszych, posiada same naturalne składniki i zawsze przygotowywana jest na miejscu, ze świeżych produktów. Mimo to nie powinni z niej korzystać ludzie, którzy zmagają się z nadciśnieniem tętniczym. Sos sojowy zawiera niestety sporą ilość sodu, który nie pomaga takim osobom. Sos sojowy często dodawany jest na wodorosty, którymi otoczone są rolki lub skrapiany jest nim ryż, dlatego niewskazane jest spożywanie go przez osoby z takim schorzeniem.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Michał · 2 miesięcy temu
    Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie całkiem zagięły! Fajny artykuł, mam nadzieję, że będzie druga część! :D 

Popularne artykuły


Najnowsze komentarze

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem w dziesiątkę! Rolety, żaluzje, czy zasłony - opcji jest wiele, ale kluczowa wydaje się praktyczność i estetyka. Inspiracje z OP Invest są na wagę złota. Dzięki za porady!
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej na ten temat, to bardzo mi się spodobały takie przykładowe realizacje. Niesamowite, że można personalizować już nawet szkło.
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie całkiem zagięły! Fajny artykuł, mam nadzieję, że będzie druga część! :D