Skip to main content

Co ma diament do brylantu — czyli jaka jest między nimi różnica?

Proces wyboru idealnej biżuterii dla siebie lub w prezencie nie jest łatwym zadaniem. Już od lat bardzo chętnie stawiamy na biżuterię z brylantów i diamentów, które są uwielbiane przez kobiety. Nie każdy wie, jakie występują różnice pomiędzy tymi dwoma materiałami. Co warto wiedzieć o diamentach i brylantach? Czy noszenie błyskotek tego typu jest wciąż modne?

Biżuteria z diamentem

Brylanty

Kamienie szlachetne są na szeroką skalę wykorzystywane w jubilerstwie. Z ich pomocą tworzone są piękne pierścionki, naszyjniki, bransoletki i inne błyskotki. Pamiętajmy o różnicach, jakie odnoszą się do brylantów i diamentów. Brylant a diament — czym różni się diament od brylantu? Na początku sprawdźmy, jakie cechy ma brylant. Okazuje się, że jest to także diament, jednak oszlifowany. Nic więc dziwnego, że jest bardzo chętnie wykorzystywany jako element pierścionków zaręczynowych. Profesjonaliści zajmują się szlifowaniem i obróbką takich kamieni, dlatego można wydobyć z nich blask i piękno. Diament i brylant to praktycznie to samo, jednakże to brylant jest elementem pierścionka.

Diamenty

Każdy z nas zna powiedzenie: "twarde jak diament". Ten kamień szlachetny jest najtwardszy na całym świecie i cały czas wzbudza wiele pozytywnych emocji. W przyrodzie występuje jako nieregularny kamień o średnim połysku, dlatego trudno jest wyobrazić sobie jego piękno. Okazuje się, że diament jest odmianą węgla. To dużo nam mówi o jego różnicach dotyczących brylantów. Jaka biżuteria będzie modna w 2023 roku? Faktem jest, że w 2023 roku modne będą między innymi diamenty. Chętnie będziemy sięgać po naszyjniki i bransoletki z dodatkiem tych kamieni.

Szlifowanie diamentów

Warto wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów szlifu diamentów. Dzięki temu możemy postawić na różne formy. Wyróżnić można dwa podstawowe rozwiązania, czyli szlif fantazyjny i brylantowy. W efekcie diament wygląda inaczej niż brylant. Każda z tych propozycji przyciąga uwagę i doskonale się prezentuje.

Najbardziej klasyczny jest szlif brylantowy, który oznacza się symetrycznością i precyzją. Doskonała obróbka diamentu wpływa na stworzenie jedynego w swoim rodzaju brylantu. Pod światłem widzimy różnorodne barwy i blask biżuterii. Aktualnie takie metody cały czas się rozwijają i zachwycają odbiorców. Mimo upływu lat brylanty są uznawane za jedne z najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Szlif tego typu wydobywa z diamentu to, co najpiękniejsze. Trudno jest uwierzyć, że diament i brylant to tak różnorodne wersje.

Jak widać, mimo tego, że brylant i diament są tym samym kamieniem, mają one wiele różnic. Raczej każdy z nas wie, że brylant jest oszlifowanym diamentem. Już od dłuższego czasu bardzo chętnie sięgamy po pierścionki i inne błyskotki z dodatkiem takich kamieni szlachetnych. Jubilerzy bez przerwy zaskakują nas nowymi propozycjami, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Popularne artykuły


Najnowsze komentarze

Mieszkając w Bochni, blisko sąsiadów, cenię sobie prywatność. Artykuł o zasłanianiu okien okazał się strzałem w dziesiątkę! Rolety, żaluzje, czy zasłony - opcji jest wiele, ale kluczowa wydaje się praktyczność i estetyka. Inspiracje z OP Invest są na wagę złota. Dzięki za porady!
Wow, nie miałem wcześniej pojęcia, że istnieje coś takiego jak grafiki na szkle 😯 Jak poszukałem więcej na ten temat, to bardzo mi się spodobały takie przykładowe realizacje. Niesamowite, że można personalizować już nawet szkło.
Mimo tego, że od lat zamawiam sushi w Krakowie, to niektóre z tych ciekawostek mnie całkiem zagięły! Fajny artykuł, mam nadzieję, że będzie druga część! :D