Pierwsze szkolenie rozszerzone za nami !

Z przyjemnością informujemy, że 8 lutego zakończyliśmy pierwsze specjalistyczne szkolenie rozszerzone z zakresu technik detektywistycznych przeznaczone dla licencjonowanych detektywów. Szkolenie obejmowało dwa cykle zajęć łączące jednodniowe zajęcia z teorii z dwudniowym szkoleniem w terenie uwzględniającym elementy rzeczywistych działań operacyjnych. 

Łącznie szkoliliśmy detektywów przez 2 weekendy (piątki teoria a w soboty i niedziele ostra jazda do białego rana sprawdzająca przyswojony materiał i kształtująca odpowiednie nawyki).

Po każdym dniu zajęć odbywało się szczegółowe omówienie z instruktorami i kierownikami grup oraz odprawa wraz z założeniami taktycznymi do dnia następnego. W szkolenie zaangażowanych było łącznie 10 osób, zarówno pozorantów jak i instruktorów, cała nasza flota samochodowa i wszelkie posiadane przez nas środki łączności radiowej oraz specjalistyczne narzędzia pracy detektywa (czytaj - masa gadżetów i nowinek detektywistycznych, z którymi część szkolonych miało styczność dopiero po raz pierwszy).

Naszych kursantów szkoliliśmy między innymi w tym, jak być niewidocznym i niezauważonym podczas poruszania się w terenie zurbanizowanym pieszo, komunikacją miejską i z wykorzystaniem innych dostępnych środków. Jak dostać się w miejsca z pozoru niedostępne, jak zaplanować obserwację w dowolnym rejonie i dostosować ją do konkretnego zlecenia i jak zachowywać się podczas wykonywania czynności detektywistycznych w miejscach publicznych takich jak np. komunikacja miejska, dworce czy hotele. Doskonaliliśmy technikę i taktykę obserwacji pieszej i samochodowej, zarówno w dzień jak i w nocy. Prowadziliśmy obserwację osób w trudnym terenie miejskim (korki, ronda ulice jednokierunkowe, centra handlowe) jak również w miejscach mało zaludnionych (obrzeża miast, osiedla jednorodzinne). Uczyliśmy się prowadzenia komunikacji radiowej i umiejętności zachowania się w sytuacjach z pozoru skazujących działania detektywa na niepowodzenie. Podczas szkolenia pokazaliśmy jak utrzymać własne działania w pełnej tajemnicy i jak nie zdekonspirować prowadzonej obserwacji. 

Szkolenie prowadzone było przez byłych pracowników operacyjnych służb mundurowych oraz doświadczonych detektywów Lamparta.

Proszę śledzić naszą stronę www oraz FunPage w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat kolejnego szkolenia rozszerzonego!